IFF
ORGANISATION
EVENTS
DEVELOPMENT
RULES & REGULATIONS
ANTI DOPING & MEDICAL
TRANSFERS
MATERIALS
LINKS
Home
News
Tournament
Final Standings
All Match Results
Player Statistics
Group Results & Standings
Teams
Qualifications
Arenas
Media
Accreditation
TV & Streaming
Organisation
Volunteers
Partners
Fans & visitors
Fan Wall
Tickets
Home
News
Tournament
Qualifications
Arenas
Teams
Group Results & Standings
Final Standings
All Match Results
Player Statistics
Media
TV & Streaming
Accreditation
Organisation
Volunteers
Partners
Fans & visitors
Fan Wall
Tickets
Statistics
Standings
Team
M
W
T
L
GF-GA
PTS
1.
Nauka-SAFU
4
4
0
0
36-7
12
2.
Rubene
4
3
0
1
21-14
9
3.
MFBC Grimma
3
1
1
1
7-17
4
4.
MMKS Podhale
3
1
0
2
20-11
3
5.
FK Kekava
3
0
1
2
9-21
2
6.
CDE El Valle
3
0
0
3
2-25
0
Scoring leaders
Player
Team
M
G
A
PTS
PIM
1.
Kseniia Makkoveeva
Nauka-SAFU
4
6
5
11
2
2.
Anastasiia Dolgoborodova
Nauka-SAFU
4
5
4
9
0
3.
Katarzyna Fula
MMKS Podhale
3
4
5
9
2
4.
Svetlana Zatsepilova
Nauka-SAFU
4
6
2
8
0
5.
Mariia Okulova
Nauka-SAFU
4
6
1
7
0
6.
Edite Bankava
Rubene
4
5
2
7
0
7.
Liene Adamane
Rubene
4
3
4
7
0
8.
Magdalena Krzystyniak
MMKS Podhale
3
3
4
7
0
9.
Anastasiia Bulbash
Nauka-SAFU
4
2
5
7
2
10.
Paula Metala
FK Kekava
3
5
1
6
0
11.
Viktoriia Trusevich
Nauka-SAFU
4
3
3
6
0
12.
Iuliia Istomina
Nauka-SAFU
4
3
3
6
0
13.
Vera Pelevina
Nauka-SAFU
4
0
6
6
2
14.
Zane Darsa
Rubene
4
5
0
5
0
15.
Ekaterina Veselkova
Nauka-SAFU
4
3
1
4
0
16.
Eliza Elizabete Berzina
FK Kekava
3
1
3
4
2
17.
Evita Rudzite
Rubene
4
3
0
3
0
18.
Paula Matisone
Rubene
4
2
1
3
0
19.
Magdalena Mamak
MMKS Podhale
3
2
1
3
0
20.
Ekaterina Pushkina
Nauka-SAFU
4
2
1
3
2
21.
Agnieszka Timek-Dziadkowiec
MMKS Podhale
3
2
1
3
2
22.
Linda Lice
Rubene
4
0
3
3
0
23.
Baiba Jurusa
Rubene
4
0
3
3
2
24.
Charlotte Russel
MFBC Grimma
3
2
0
2
0
25.
Daniela Kolbe
MFBC Grimma
3
2
0
2
0
26.
Aleksandra Florek
MMKS Podhale
3
2
0
2
0
27.
Magdalena Sopiarz
MMKS Podhale
3
2
0
2
2
28.
Lisa Glass
MFBC Grimma
3
2
0
2
4
29.
Magdalena Siuta
MMKS Podhale
3
1
1
2
0
30.
Ewelina Bryniarska
MMKS Podhale
3
1
1
2
0
31.
Anete Bluma
Rubene
4
1
1
2
0
32.
Karolina Piekarczyk
MMKS Podhale
3
1
1
2
0
33.
Justyna Florczak
MMKS Podhale
3
1
1
2
4
34.
Anna Brauckmann
MFBC Grimma
2
0
2
2
0
35.
Liba Daija Mikova
Rubene
4
0
2
2
0
36.
Gundega Vancane
FK Kekava
3
0
2
2
0
37.
Madara Adamane
Rubene
4
0
2
2
0
38.
Natalia Zhuravleva
Nauka-SAFU
4
0
2
2
2
39.
Susanne Strassburger
MFBC Grimma
3
0
2
2
2
40.
Rebeka Laure
Rubene
4
1
0
1
0
41.
Vanessa Weikum
MFBC Grimma
2
1
0
1
0
42.
Ieva Busmane
FK Kekava
3
1
0
1
0
43.
Sintija Kalvane
FK Kekava
3
1
0
1
0
44.
Anna Podlipni
MMKS Podhale
3
1
0
1
2
45.
Madara Rudzite
Rubene
4
1
0
1
2
46.
Maria Alonso Lopez-Zuazo
CDE El Valle
3
1
0
1
2
47.
Paula Arenal Beltran
CDE El Valle
3
1
0
1
4
48.
Juta Muravska
Rubene
4
0
1
1
0
49.
Laura Vancane
FK Kekava
3
0
1
1
0
50.
Irina Veselkova
Nauka-SAFU
4
0
1
1
0
51.
Dominika Kostelova
MFBC Grimma
3
0
1
1
2
52.
Paulina Debska
MMKS Podhale
3
0
1
1
2
53.
Laura Salazar Corral
CDE El Valle
3
0
1
1
2
54.
Nieves Ballesteros Suarez
CDE El Valle
3
0
1
1
2
55.
Sabina Lech
MMKS Podhale
3
0
1
1
2
56.
Stefanie Reinhardt
MFBC Grimma
3
0
1
1
4
57.
Katrine Sleiva
FK Kekava
3
0
0
0
2
58.
Clara Vallejo Terraza
CDE El Valle
3
0
0
0
2
59.
Laura Skujevska
FK Kekava
3
0
0
0
2
60.
Jolanta Cerpinska
FK Kekava
3
0
0
0
4
Match schedule
06.10.
10:00
Group A:
FK Kekava
-
MFBC Grimma
5-4 ps.
06.10.
13:00
Group B:
MMKS Podhale
-
Rubene
3-4
07.10.
09:59
Group B:
CDE El Valle
-
MMKS Podhale
2-13
07.10.
13:00
Group A:
Nauka-SAFU
-
FK Kekava
12-0
08.10.
09:59
Group A:
MFBC Grimma
-
Nauka-SAFU
0-12
08.10.
13:00
Group B:
Rubene
-
CDE El Valle
9-0
09.10.
10:00
Semi-final 1:
Nauka-SAFU
-
MMKS Podhale
5-4
09.10.
12:59
Semi-final 2:
Rubene
-
FK Kekava
5-4
10.10.
09:00
5th place:
MFBC Grimma
-
CDE El Valle
3-0
10.10.
15:00
Final:
Nauka-SAFU
-
Rubene
7-3
Goalkeeper statistics
Player
Team
M
S
G
%
1.
Iana Beletskaya
Nauka-SAFU
4
23
0
100.00
2.
Julia-Lucia Bran
MFBC Grimma
3
20
0
100.00
3.
Sintija Balina
Rubene
4
5
0
100.00
4.
Uliana Veselova
Nauka-SAFU
4
53
7
88.33
5.
Wiktoria Tomczyk
MMKS Podhale
3
80
11
87.91
6.
Ana Carbonie Luque
CDE El Valle
3
56
11
83.58
7.
Ilga Jekabsone
Rubene
4
71
14
83.52
8.
Jogita Gindra
FK Kekava
3
67
17
79.76
9.
Patricia Amores Puhl
CDE El Valle
3
55
14
79.71
10.
Alexandra Nickel
MFBC Grimma
3
59
16
78.66
11.
Ruta Pirtniece
FK Kekava
3
12
4
75.00
Sponsors