IFF
 
     

Transfer List 2010

NC = Not Completed (Normally the fee 150 CHF is not yet paid, or only partly paid)
Transfers are not published until signed by the national Association of the giving Club
.

To Australia

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Nicole Sevel

WA Kookaburras FBC

Bygdö Monoliten IL

28.12.2010

Ville Penttinen Revolution Sharks SC Hiljaa/Finland 29.12.2010
Matti Tuominen Revolution Sharks SC Hiljaa/Finland 29.12.2010
Marko Vilkman Revolution Sharks SC Hiljaa/Finland 29.12.2010

To Austria

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Benjamin Gruber

TVZ Wikings Zell am See

UHC StaWi Olten/Switzerland

1.7.2010

Timo Marte

UHC Vikinger Götzis

Unihockey Rheintal Gators/Switzerland

1.7.2010

Riitta Jääskeläinen

TVZ Wikings Zell am See

Tapanilan Erä/Finland

2.7.2010 *

Barta Vit

SU Wiener FV

TJ Znojmo/Czech Republic

14.9.2010

Ursina Jäger SU Wiener FV OSI Innebandy/Norway 1.10.2010
Jonathan Weidow SU Wiener FV Hults IBK/Sweden 12.10.2010
Christopher Terzieff Brucker Bulldogs TSG Erlensee/Germany 28.10.2010
Martin Bohac SU Wiener FV FBS Bohemians/Czech Republic 22.11.2010
Fredrik Linner

TVZ Wikings Zell am See

Fyllinge IBK/Sweden 22.12.2010 *

To Belgium

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Jonas Lindgren

Tigers Kraainem FC

Kågedalens AIF/Sweden

1.9.2010

To Czech Republic

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Martina Capkova

Herbadent Tigers SJM

Floorball Riders/Switzerland

19.7.2010

Denisa Ferencikova

1 SC. Vitkovice

Florbalovy Klub Tvrdosin/Slovakia

2.8.2010

Milan Garcar

Tatran Stresovice

IBF Falun/Sweden

4.8.2010

Juran Matejka

Tatran Stresovice

M-Sport Salming Team/Slovakia

12.8.2010

Simona Poctova

Elite Praha

Burgdorf Wizards/Switzerland

19.8.2010

Petr Salat

FBC Liberec

Kloten-Bülach Jets/Switzerland

10.9.2010

Karolína Chiemilová

PC Mladá Boleslav

FBC Borovnica/Slovenia

10.9.2010

Oleg Dejnega

FBC Piranha Spartak

Jadberg Pionier Tychy/Poland

14.9.2010

Magdalena Zizkova

TJ JM Chodow

UHC Dietlikon/Switzerland

24.9.2010

Vojtech Zilka

TJ Turnov

Kloten Bülach Jets/Switzerland

27.9.2010
Jaakko Hokkanen Tatran Stresovice Happee/Finland 28.9.2010

Michal Sekerka

FBS Bohemians

Academic Zilinska Univerzita/Slovakia

30.9.2010

Radek Kraus

TJ Sokol Kralovske Vinohrady

ETV Hamburg/Germany

1.10.2010

Martin Balaz SK Future ATU Kosice/Slovakia 5.10.2010
Kaisa Lind TJ JM Chodov Sbandy Lahti/Finland 13.10.2010
Petr Mudra AC Sparta Praha UHC Sparkasse Weissenfels/Germany 21.10.2010 *
Bárta Vit TJ Znojmo SU Wiener FV/Austria 8.11.2010
Charouzek Ludek Spartak Pelhimov UHC Genéve 18.11.2010
Klaudia Valjentova FBC Liberac NTS FK-Zs Nemsova/Slovakia 26.11.2010
Matej Konarik Bulldogs Brno Zug United/Switzerland 26.11.2010
Jakub Major USK Slavia Usti nad Labem Iron Marmots Davos Klosters 1.12.2010
Jakub Kunat Sokol Pardubice TPS Salibandy/Finland 21.12.2010
Radim Cepek TJ JM Chodov Grashopper Club Zürich/Switzerland 28.12.2010
Jiri Buchta

TJ Sokol Kralovske Vinohrady

Westend Indians/Finland 29.12.2010
Peter Sedlar FBC Start 98 Devinski Jazdci/Slovakia 31.12.2010

To Denmark

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Maria Rasmussen

Frederikshavn Bulldogs FC

Piranha Chur/Switzerland

1.7.2010

Jesper Schow

Hafnia FC

Malmö FBC/Sweden

1.7.2010

Caroline Hansen

Frederikshavn Bulldogs FC

Jönköpings IBK/Sweden

1.7.2010

Johannes Laakkonen

AaB Floorball

Etelä-Kuopion Ilves/Finland

15.7.2010

Christoffer Lusth

Hørsholm FBK

BK Sundsvall/Sweden

30.8.2010

Elias Lindqvist

Benløse FC

Järfälla IBK/Sweden

31.8.2010

Daniel Karlsson-Axelsson

Benløse FC

Järfälla IBK/Sweden

31.8.2010

Oscar Eklund

Rødovre FC

Slätafly/SK IBK/Sweden

31.8.2010

Fredrik Lingvall

Herlev FBC

Värnamo IK/Sweden

1.9.2010

Ole Henrik Hansen

Team Århus FB

Slevik IBK/Norway

2.9.2010

Tine Smedstuen Nilsen

Team Århus FB

Slevik IBK/Norway

2.9.2010

Mia Österhaug

Århus Firma Sport

Gjelleråsen I.F/Norway

2.9.2010

Martin Dahlgren

Krif FC Millionaires

Lindome IBK/Sweden

2.9.2010

Filip Nordström

Krif FC Millionaires

Lindome IBK/Sweden

2.9.2010

Jonatan Nyman

Hørsholm FBK

Sundsvall City IBC/Sweden

3.9.2010

Mikael Mellberg

Hørsholm FBK

FBC Uppsala Ungdom/Sweden

3.9.2010

Stefan Zyszczak

Team Århus FB

Falken IBF/Sweden

3.9.2010

Pirjo Pelto

Rødovre FBC

Nokian Krp/Finland

17.7.2010

Benedicte Parselius

Copenhagen SFC

Freidig IB/Norway

21.9.2010

Johan Hällström Herlev FBC Gottsunda IBF/Sweden 29.9.2010
Joakim Ottoson Herlev FBC Loke IBK/Sweden 29.9.2010
Robin Stenmark Herlev FBC SK Vide/Sweden 29.9.2010
Andris Silins FBC Kolding KFUM FB FK Valmiera/Latvia 6.10.2010
Krists Austrums FBC Kolding KFUM FB FC Irlava/Latvia 11.10.2010
Matti Kontu FF København USB/Finland 12.10.2010*
Niklas Nummela FF København SC Sonics/Finland 12.10.2010*
Jesper Johansen Hørsholm FBK SC DHjK Leipzig/Germany 19.10.2010
Rickard Johansson Frederikshavn Bulldogs Lindås IBK/Sweden 21.10.2010
Dana Valaskova Vanløse Floorball Sokol Pardubice/Czech Republic 22.10.2010
Jan Pipek Vanløse Floorball Sokol Pardubice/Czech Republic 22.10.2010
Mads Istre Hafnia FC IK Akerselva/Norway 27.10.2010 *
Ola Nyblin Brønderslev FBC Carlhamms IBK/Norway 3.11.2010
Toine Bogers Hafnia FC Tilburg Floorball/Netherlands 9.11.2010
Roman Spycher Hafnia FC Fireball Nürensdorf/Switzerland 9.11.2010
Mattias Axelsson Kvissel FC IBK Göteborg 30.12.2010
Marcus Enefalk Herlev FBC Frötuna IBF/Sweden 31.12.2010

To Estonia

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Panu Majuri

SK Augur

Sudet/Finland

22.7.2010

Arto Kotamäki

SK Augur

Sbandy Lahti/Finland

22.7.2010

Siim Veersalu

SK Saku Fortuna

Westend Indians/Finland

18.8.2010

Samuli Takanen TTÜ SK/Team Exel SCH/Finland 5.10.2010
Sami Koivusaari TTÜ SK/Team Exel Derius/Finland 5.10.2010
Hana Tomicuva SC of Estonian University FbO VSK VFU Brno/Czech Republic 13.10.2010
Ella Lehtinen SC of Estonian University Nicebandy Ry/Finland 14.10.2010
Vladimir Nurmi Jõgeva SK Tähe Westend Indians/Finland 29.10.2010

To Finland

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Anne Toivanen

NST Lappeenranta

Endre IF/Sweden

1.7.2010

Tomas Sladky

Koovee

Waldkirch St. Gallen/Switzerland

12.7.2010

Toni Korpimäki

M-Team

PSV Wikinger München/Germany

14.7.2010

Miia Saari

SB Vantaa

Zug United/Switzerland

15.7.2010

Jonna Mäkihonko

SC Classic

UHC Höfer/Switzerland

4.8.2010

Raakel Räsänen

SC Classic

Floorball Riders/Switzerland

4.8.2010

Ilkka Mäkipää

SC Classic

SV Wiler-Ersigen/Switzerland

4.8.2010

Madeleine Ellilä

SC Classic

Burgdorf Wizards/Switzerland

4.8.2010

Jani Kukkohovi

Salibandy NMP

SGBA Tempelhof e.V/Germany

13.8.2010

Timo Tuomas Koivsto

Lehmo-Balls 96

ETV Hamburg/Germany

16.8.2010

Anssi Auvinen

Westend Indians

Floormoppers/Korea

18.8.2010

Timo Halttunen

Kirkkonummen Rangers

TTÜ SK Team Exel/Estonia

19.8.2010

Kriss Lidumnieks

PoNoVo

Rigas Lauvas/Latvia

20.8.2010

Jesse Johnsson

SSV

Red Devils Wernigerode/Germany

23.8.2010

Tuukka Lehtinen

IFK Uleåborg

1.SC WOOW Vitkovice/Czech Republic

24.8.2010

Riku Kekkonen

TPS Salibandy

Chur Unihockey/Switzerland

27.8.2010

Antje Schmidt

SB-Pro

SSC Leipzig/Germany

27.8.2010

Elina Kujala

SB-Pro

Piranha Chur/Switzerland

27.8.2010

Tuukka Pöyry

SBS Soittorasia

UHC Geneve/Switzerland

31.8.2010

Maija Isoaho

SC Classic

FF København/Denmark

3.9.2010

Mikko Huuhilo

Urheiluseura Hatsina

CDF Fuengirola/Spain

8.9.2010

Jani Pyykkö

SC Kaneetti

Harstad IBK/Norway

8.9.2010

Janne Juntunen

SC Kaneetti

IFK Paris/France

9.9.2010

Kari Antti Kostamo

Hämeen Snipers

Floor Fighters Chemnitz/Germany

9.9.2010

Laura Karjula

PSS

Huddinge IK/Sweden

15.9.2010

Jesse Hakala

Team-17 Salibandy

SGBA Tempelhof-Schöneberg/Germany

16.9.2010

Martin Vladar

Espoon Oilers

1.SC Vitkovice/Czech Republic

16.9.2010

Aapo Mäkelä

KooVee

Waterloo Lions/Belgium

17.9.2010**

Atte Mäkelä

Sc Classic

Waterloo Lions/Belgium

17.9.2010**

Turkka Lehtinen

Nokian KrP

1.SC Vitkovice/Czech Republic

17.9.2010

Pavel Brus

Nokian KrP

1.SC Vitkovice/Czech Republic

17.9.2010

Liina Luih

PSS

SK Saku Fortuna/Estonia

17.9.2010

Jouko Sumen

NST Lappeenranta

Iron Marmots Davos Klosters/Switzerland

21.9.2010

Fabian Steiger

NST Lappeenranta

Iron Marmots Davos Klosters/Switzerland

21.9.2010

Jiri Buchta

Westend Indians

TJ Sokol Kralovske Vinohrady/Czech Republic

23.9.2010

Sanni Noronkoski Ylhäs Cirkus Praha/Czech Republic 23.9.2010

Teppo Haakana

Woodcutters 96 Vaasa

CUF Leganes/Spain

24.9.2010

Ville Kauppinen SBS Comrades NHAC Tre 1/Singapore 29.9.2010
Fabienne Albisser Kirkkonummi Rangers Burgdorf Wizards/Switzerland 1.10.2010
Valerias Bodnieks

FBT Karhut United

RTU/Inspecta /Latvia 1.10.2010
Jarmo Walther Kirkkonummi Janthers Jõgeva SK Tähe/Estonia 1.10.2010
Jakub Kunat TPS Sokol Pardubice/Czech Republic 8.10.2010

Jukka-Pekka Haapalahti

TeKe

UC Heidelberg/Germany

5.10.2010

Sara Laidler PSS Redbacks FBC/Australia 20.10.2010
Aivis Hammers FBC Elit FK Irlava/Latvia 15.11.2010
Olli-Pekka Heinänen Downtown Tigers ry GLS L´Aquila/Italy 16.11.2010
Henri Alatalo SBT Tigers Waterloo Lions/Belgium 13.12.2010
Aki Koskinen FBC Turku UHC Sparkasse Weissenfels/Germany 28.12.2010
Vi Van MaKi Salibandy Mariebergs IF/Sweden 28.12.2010
Marco Suvanto Karjalan Hurjat Chofu F.C/Japan 30.12.2010

Niklas Hovivuori

FBT Karhut United

Bülach Floorball/Switzerland

31.12.2010

To France

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Michael Lanini

IFK Paris

UHC Bern Ost/Switzerland

1.7.2010

Patrick Droz

Strasbourg Sentinnels

PTSV United Lakers Konstanz/Germany

27.7.2010

Olivr Laich

IFK Paris

UHC Sarganserland/Switzerland

30.8.2010

Kathi Makovits

Marseille Floorball

Unihockey Bären Berlin/Germany

22.10.2010

Martin Pfister Paris Universite Club Jona Uznach Flames/Switzerland 22.11.2010
Manuel Graf Paris Universite Club UHC Rangers/Switzerland 22.11.2010
Lukas Keller Les Hoplites d´Ambiani Apocalypse Zürich/Switzerland 16.12.2010
Linus Ruda Cannoniers de Nantes IBF Frösön/Sweden 23.12.2010

To Germany

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Florian Hürlimann

UHC Sparkasse Weissenfels

Jona-Uznach Flames/Switzerland

7.7.2010

Patrick Schmidt

SSC Leipzig

Edebäck Framtid/Sweden

19.7.2010

Mathis Wittneben

ETV Hamburg

Grashopper Club Zürich/Switzerland

10.8.2010

Abraham Lara

WSG Reform Magdeburg

Golegio El Valle/Spain

11.8.2010

Olli Jokiranta

SSC Leipzig

Imatran Voima/Finland

12.8.2010

Aapo Kärki

SSC Leipzig

GrIFK/Finland

12.8.2010

Marko Häikiö

ESV Unihockey, Ingolstadt

Korson Seudun Sähly-Urheilijat/Finland

25.8.2010

Franziska Mietzsch

WSG Reform Magdeburg

Burgdorf Wizards/Switzerland

25.8.2010

Anika Mähler

UHC Sparkasse Weissenfels

Floorball Riders/Switzerland

31.8.2010

Jarno Savolainen

Red Devils Wernigerode

Loviisan Tor/Finland

31.8.2010

Tommi Kivilehto

Red Devils Wernigerode

Gottsunda IBF/Sweden

31.8.2010

Daniel Prasek

Unihockey Igels Dresden

FBC Uti nad Labem/Czech Republic

14.9.2010*

Vesa Mussalo

SGBA Tempelhof-Schöneberg

LaPa/Finland

14.9.2010

Tim Hahmann

SGBA Tempelhof-Schöneberg

IF Edebäcks Framtid/Sweden

14.9.2010

Janne Bjerlestam

ASV Köln

Viking Roma FC/Italy

15.9.2010*

Tomas Kasemets

ETV Hamburg

Igul IBK/Sweden

15.9.2010

Jarkko Kumpulainen

Floor Fighters Chemnitz

Muuramen v ja u seura/Finland

16.9.2010

Kai Inkinen

SGBA Tempelhof

GrIFK/Finland

17.9.2010

Karlis Krastins

UHC Münster

Ulbroka/Latvia

24.9.2010

Juris Krastins UHH Münster EBK Lielvarde/Latvia 24.9.2010
Lenka Dvorská SSF Bonn Czech Republic 1.10.2010*

Ingrid Ebensperger

PSV Wikinger München

Phoenix Fireball SE/Hungary

1.10.2010

Antoine Gabioud

PSV Wikinger München

UHC Mont-sur-Rolle/Switzerland

11.10.10

Krysztof Müller Bielefelder Turngemeinde KAS TKKF Pionier Tychy/Poland 11.10.10*
Thomas Kocherhans PTSV United Lakers Konstanz Unihockeyclub Thun/Switzerland 18.10.2010
Viktor Sahlström SGBA Tempelhof Igul IBK/Sweden 22.10.2010
Erik Jullander SGBA Tempelhof IBK 7-härad/Sweden 28.10.2010
Vera Wunderlich ETV Hamburg NST Lappeenranta/Finland 8.11.2010 *
Tommy Karström ETV Hamburg IBK Alba/Sweden 16.11.2010
Petr Novak PSV München FBC Panthers/Czech Republic 16.11.2010
Janis Locmelis PSV München Ulbroka/Latvia 22.11.2010 *
Henrik Lundblad UHC Sparkasse Weissenfels Moheda Ibk/Sweden 7.12.2010
Jakub Konik Unihockey Igels Dresden SK Bivoj Litvinov/Czech Republic 16.12.2010
Jiri Horak Unihockey Igels Dresden FBC Usti nad Labem/Czech Republic 16.12.2010
Leos Tucek Unihockey Igels Dresden USK Slavie Usti nad Labe,/Czech Republic 16.12.2010
Eveliina Montonen SGBA Tempelhof GWB Toronto/Canada 23.12.2010
Viktor Gustavsson UHC Sparkasse Weissenfels Ingelstad IBK/Sweden 30.12.2010
Samuel Slättman UHC Sparkasse Weissenfels Nybro IBK/Sweden 30.12.2010
Miska Henriksson Berliner Floorball Klub RoKoKoo II/Finland 30.12.2010

To Great Britain

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Sofia Maria Ilmonen

Birmingham Hammers

OLS Salibandy/Finland

24.12.2010

To Hungary

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Norbert Ressely

Dunai Krokodilok

Mullsjö AIS/Sweden

1.7.2010

Christian Kapetz

Ares HC

Lindås IBK/Sweden

24.8.2010

Philip Kapetz

Ares HC

Lindås IBK/Sweden

1.9.2010

Adam Kimak

Debreceni FB SG

UFR Seebergen/Germany

13.9.2010

Krisztán Havas

Dunai Krokodilok Mullsjö AIS/Sweden 28.9.2010
Peter Kneiszl Diamonds Sport Club Visby IBK 26.11.2010*

To Italy

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Olli-Pekka Heinänen

GLS L´Aquila

SC Lahjotut/Finland

12.7.2010

Matti Hietala

Viking Roma

Tampereen Punakone/Finland

3.9.2010

Matthias Gerl

Vipiceno Unihockey

IBK Brucker Buldogs/Austria

24.9.2010

Steffen Fuglerud FBC Milano Sagene IF Innebandy/Norway 28.9.2010
Isabelle Lejbowicz FBC Milano Hökåsens/Mälardalens IBK/Sweden 30.9.2010
Dennis Jerand Viking Roma Jemtland Innebandy/Sweden 10.11.2010

To Latvia

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Anna Alosina

Rigas Lauvas

Aarhus Firma Sport/Denmark

17.8.2010

Karlis Bulans

SK Ulbroka

London Sharks/Great Britain

31.8.2010

Oskars Balodis

RTU Sports

Mullsjö AIS/Sweden

3.9.2010

Aivis Hammers

Biedriba FK Irlava

FBC Elit/Finland

6.9.2010

Arturs Skadins

SK Lielvarde Latvija

FBC Elit/Finland

28.9.2010

To Netherlands

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Katalin Talas

UFC Gronnigen

Cartoon Heroes FSE/Hungary

6.9.2010

Matthijs ten Hag

UA Sonics

UHC Thun/Switzerland

15.9.2010

Johan Hilding

D.S.F.V Blue Falcons

Ängby IF/Sweden

21.9.2010 *

Petteri Streng

UC Face Off

Kirkkonummi Rangers/Finland

27.9.2010

Henrik Kihl E.S.U.V Messed Up Snaröya Sportsklubb/Norway 1.10.2010 *
David Masek FB Agents United Kingdom 8.10.2010
Jens Egemalm HDM Floorball Varla IBK/Sweden 8.10.2101
Markus Levin HDM Floorball Särö IK/Sweden 9.10.2010
Mikhel Jannergren FB Agents Offensiv Lidingö/Sweden 3.11.2010 *
Mikko Isotalo U.C. Face Offs Voionmaan Köntys/Finland 15.12.2010
Johan Sundin Fb Agents Håsta IBK/Sweden 17.12.2010 *
S.Verburg Fb Agents NTNUT/Norway 20.12.2010
Saara Kankimäki FB Agents Probelli/Finland 31.12.2010
Mikael Sandéen HDM Floorball Mölndals IBF/Sweden 31.12.2010 *
Andri Manser U.C. Face Offs HC Rychenberg Winterthur/Switzerland 10.03.2011 *

To Norway

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Per Brandt

Nor 92 Innebandyklubb

Jemtland Innebandy/Sweden

1.7.2010

Michael Sandin

Nor 92 Innebandyklubb

IBF Frösön/Sweden

1.7.2010

Joakim Hagenmalm

Gjelleråsen IF

Sandåkerns SK/Sweden

22.7.2010

Linnea Hamner

Tunet IBK

Jemtland Innebandy/Sweden

23.7.2010

Ketil Kronberg

Gjelleråsen IF

IBK Dalen/Sweden

26.7.2010

Tina Lundmark

Sveiva IBK

Skellefteå IF/Sweden

18.8.2010

Amanda Hägg

Sveiva IBK

Skellefteå IF/Sweden

18.8.2010

Eline Röd

Sveiva IBK

Hagfors IF/Sweden

19.8.2010

Anton Lindkvist

Greåker IBK

Mullsjö AIS/Sweden

19.8.2010

Jesper Hultqvist

Greåker IBK

Fagerhult Habo IK/Sweden

19.8.2010

Anders Isaksson

Råde I.L Innebandy

Duvbo IK/Sweden

23.8.2010

Robin Karke

Råde I.L Innebandy

Kungsängens IF/Sweden

23.8.2010

Caroline Jansson

Slevik IBK

Tranemo IBK/Sweden

24.8.2010

Daniel Magnusson

Slevik IBK

Tranemo IBK/Sweden

24.8.2010

Malin Dahler

Sveiva IBK

Sten Sture BK/Sweden

24.8.2010

Trond Vervik

Fjerdingby IBK

Hørsholms FBK/Denmark

25.8.2010

Lars Anders Nilsson

Sveiva IB

BK Solbackan/Sweden

26.8.2010

Nathalie Selegran

Tunet IBK

Skellefteå IF/Sweden

31.8.2010

Elin Bratland

Tunet IBK

Telge SIBK/Sweden

31.8.2010

Tommy Hansen

Øreåsen I.L Innebandy

Tillburg Floorball/Netherlands

1.9.2010

Jennie Andersson

Holmlia

Karlstad IBF/Sweden

3.9.2010

Emma Vieweg

Holmlia

Karlstad IBF/Sweden

3.9.2010

Christoffer Axelsson Ugla

Tunet IBK

Pixbo Wallenstam IBF/Sweden

3.9.2010

Sita Verburg

NTNUI Innebandy

HDM Floorball/Netherlands

3.9.2010

Niklas Eriksson

IK Akerselva

Obbola IK/Sweden

3.9.2010

Robin Stegeby

IK Akerselva

Obbola IK/Sweden

3.9.2010

Oskar Larsson

IK Akerselva

Obbola IK/Sweden

3.9.2010*

Thomas Lundström

Bodö IBK

Karlstad Innebandy/Sweden

8.9.2010*

Elias Eriksson

Sandefjord IBK

Undersåkers IFC/Sweden

9.9.2010

Thomas Sola Sola IBK Hörsholm FBK/Denmark 13.9.2010

Anton Brenner

Bærums Verk IF

Trikaden IK/Sweden

14.9.2010

Albin Bäckehag

Vålerenga

IBF Skönvik/Sweden

15.9.2010

Frida Stegeby

IK Akerselva

IBK Dalen/Sweden

15.9.2010

Viktoria Hoel

Tunet IBK

Hagfors IF/Sweden

16.9.2010

Mattias Blomkvist

Målløs/Grei

Täby FC/Sweden

15.9.2010

Adam Sundberg

Målløs/Grei

Täby FC/Sweden

15.9.2010

Ryan Hallden

Sarpsborg IBK

Lillån IBK/Sweden

15.9.2010

Nicklas Harald

IF Innebandy

IBF Borlänge/Sweden

15.9.2010

Tobias Utterberg

Greåker IBK

Mullsjö AIS/Sweden

15.9.2010

Jon Ketil Nilssen

Fjerdingby IBK

Chofu F.C/Japan

16.9.2010

Marko Salo

Drammen IBF

BK Halna/Sweden

17.9.2010

Daniel Winberg Baerums Verk IF IFK Mariefred/Sweden 20.9.2010

Joakim Pasanen

Råde I.L. Innebandy

Kungsängens IF/Sweden

23.9.2010

Dennis Jonasson

Råde I.L. Innebandy

Duvbo IK/Sweden

24.9.2010*

Jerry Johansson

Sveiva IBK

IBK Alba/Sweden

24.9.2010

Mikael Lindblom

Fjerdingby IBK

IBK Handen/Sweden

24.9.2010

Kristin Nilsson Sola IBK Värnamo IK/Sweden 27.7.2010

Joel Frisk Carlman

Sandefjord IBK

Skattkärs IK/Sweden

27.9.2010

Marcus Hallner Lindøya IK BK Aston/Sweden 28.9.2010
Ove Viklund Lindøya IK IBK Alba/Sweden 28.9.2010
Ricky Olars Vålerenga Röbäcks IF/Sweden 29.9.2010
Robin Andersson Nidaros IBK Skellefteå IBK/Sweden 1.10.2010
Fredrik Larsson Halden IBK Havstensund IBK/Sweden 4.10.2010
Jonas Simonsson Halden IBK Överby IF/Sweden 4.10.2010
Erik Eriksson Halden IBK Överby IF/Sweden 4.10.2010
Kenn Nilsson Halden IBK Överby IF/Sweden 6.10.2010
Chrostopher Lindell Halden IBK Överby IF/Sweden 7.10.2010
Lasse Sundell Vålerenga Innebandy IBK Göteborg/Sweden 7.10.2010
Mattias Eliasson Bekkelagets SK Norrsundets IF/Sweden 8.10.2010
Tobias Kiklander Lindöya IK Åmåls IBK/Sweden 9.10.2010
Patrik Janeröd Bekkelagets SK KFUM Falun/Sweden 11.10.2010
Josefin Bengtson Haugerud IF Färjestadens IF/Sweden 13.10.2010
Tobias Persson Vålerenga IB Träslövsläge IF/Sweden 15.10.2010
Simon Sure Målløs/Grei Floda IBK/Sweden 18.10.2010
Jenny Sjögren Tunet IBK IBF Älvstranden/Sweden 19.10.2010
Tobias Pettersson Alta IBK Hørsholm FK/Denmark 20.10.2010
Johan Nord Slevik IBK Granlo BK/Sweden 26.10.2010
Ola Olausson Sarpsborg IBK Hagfors IBS/Sweden 1.11.2010
Joakim Kinnander SK Djerv Nybro IBK/Sweden 1.11.2010
Patrick Rydberg Harstad IBK Bua IF/Sweden 3.11.2010
Daniel Byh Baerums Verk IF Skattkärs IK/Sweden 5.11.2010
Fredrik Högstedt Sandnessjoen IBK Sundsjö IF/Sweden 5.11.2010 *
Jonas Niklasson Nannestad I.L Sunne IBK/Sweden 8.11.2010
Robert Johansson Nes IBK IK Brynäs/Sweden 12.11.2010
Johan Åhlberg Slevik IBK Team Århus Floorball/Denmark 16.11.2010
Tine Nilssen Slevik IBK Team Århus Floorball/Denmark 17.11.2010
Jacob Tedbrn Nidaros IBK Westerviks IBK/Sweden 17.11.2010
Linus Renud Larvik Innebandy Göinge IBK/Sweden 22.11.2010 *
Stefan Öberg Arendal IBK Sälklubbens IBF/Sweden 22.11.2010
Pernilla Norberg Holmlia SK Gustafs IK 24.11.2010
Timmy Svensson Larvik Innebandy Göinge IBK/Sweden 26.11.2010
August Lindholm Vågsbygd IBK Sigtuna IF/Sweden 29.11.2010
Axel Wallin IK Akerselva IBF Göteborg/Sweden 2.12.2010
Jonathan Gatt Vålerenga IB KFUM Västerås 13.12.2010
Emma Eriksson Tunet IBK Jemtland Innebandy 14.12.2010
Johan Faust Freidig Innebandy Cotswall Cobras/Great Britain 16.12.2010 *
Victoria Hansen Slevik IBK Sundsvalls IBF/Sweden 22.12.2010
Zuzana Svobodova Bygdö Monoliten IL Herbadent Praha/Czech Republic 23.12.2010
Andreas Söderlund IK Akerselva Södertälje Rockets/Sweden 30.12.2010
Johan Alfredson Holmlia IBK Alingsås/Sweden 31.12.2010
Kalle Hillfelt Sagene IF Innebandy Lugi IBK/Sweden 31.12.2010 *
Andreas Persson IL Fjell-Kameraterne Innebandy KSIF/Sweden 4.3.2011 *
Lina Nyberg

Havøysund IL Innebandy

Rasbo IK/Sweden 8.3.2011 *

To Poland

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Justyna Adamska Dzikis Gesi Zielonka Floorball ELPO/Spain 15.11.2010 *
Roman Jadamus Klub Rekreacy Sportovy TKKF Pionier SK FBC Trinec/Czech Republic 23.02.2011 *

To Slovakia

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Jirí Pazderka

Academic Zilinska Univerzita

Snipers Trebíc/Czech Republic

10.9.2010

Ema Vasickova SK 98 Pruske TJ Mel Vsetin/Czech Republic 21.12.2010

To Spain

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Zoran Bartek

Club Deportivo Unihockey Fuengirola

AC Sparta Praha/Czech Republic

15.10.2010

To Sweden

Player

To Club

From CluNation

Valid from

Lukas Samuelsson

Åkersberga IBF

Gjelleråsen/Norway

1.7.2010

Johan Paulsson

Lekvattnets BK

Nannestad Idrettslag/Norway

1.7.2010

Therese Garmstedt

Åkersberga IBF

Gjelleråsen/Norway

1.7.2010

Tobias Johansson

Åkersberga IBF

NOR 92 Innebandy Klubb/Norway

1.7.2010

Jesper Göransson

Vaxholm IBF

NOR 92 Innebandy Klubb/Norway

1.7.2010

Fredric Clywersköld

IK Zenith

Brønderslev FC/Denmark

1.7.2010

Victor Gonzales Ruano

Täby FC

Fenix San Lorenzo/Spain

1.7.2010

Daniel Calebsson

Pixbo Wallenstam IBK

Köniz Floorball/Switzerland

1.7.2010

Johan Fredström

Åkersberga IBF

Sagene IF/Norway

1.7.2010

Kalle Brännberg

Pixbo Wallenstam IBK

Ticino Unihockey/Switzerland

1.7.2010

Roger Gerber

Mullsjö AIS

SV Wiler-Ersigen/Switzerland

1.7.2010

Tanja Heusser

Endre IF

UHC Dietlikon/Switzerland

1.7.2010

Simone Berner

Endre IF

UHC Dietlikon/Switzerland

1.7.2010

Jacob Stenberg

Pixbo Wallenstam IBF

UHV Magic Sticks Obfelden/Switzerland

1.7.2010

Kari-Matti Ratsula

FC Helsingborg

SSV/Finland

1.7.2010

Santtu Manner

FC Helsingborg

SSV/Finland

1.7.2010

Tony Forsman

FBC Handen

Nordiques Floorball Club/France

1.7.2010

Nicolas Kujat

KAIS Mora IF

SC DHfk Leipzig Floorball/Germany

9.7.2010

Ales Zálesny

Warberg IC

Tigers Langnau/Switzerland

15.7.2010

Niklas Karlsson

Fagerhult Habo IBK

NOR 92 IBK/Norway

19.7.2010

Didriksson Anna

Djurgårdens IF

Tunet IBK/Norway

22.7.2010

Tobias Kjellberg

IBK Alingsås

Brugg Powermause

23.7.2010

Stefan Hedorf

Malmö FBC

Hvidovre FC/Denmark

26.7.2010

Simon Suter

Pixbo Wallenstam IBF

UHC Uster/Switzerland

26.7.2010

Jens Stenlund

Team Thorengruppen SK

Tunet IBK/Norway

27.7.2010

Mattias Wallgren

IBK Dalen

SV Wiler-Ersigen/Switzerland

28.7.2010

Timo Mäkynen

Hammarbyhöjden IBK

Tapanilan Erä/Finland

30.7.2010

Andreas Esmyr

Pixbo Wallenstam IBF

Brønderslev FC/Denmark

2.8.2010

Matilda Rotewall

Täby IS

NST Lappeenranta/Finland

3.8.2010

Anders Kjaer

Balrog IK

Brønderslev FC/Denmark

6.8.2010

Niklas Nordh

Färjestadens IBK

Biedriba Florbola Klubs/Latvia

10.8.2010

Emil Lundmark

Alhem FF

SU Mendriosotto/Switzerland

16.8.2010

Tony Forsman

FBC Handen

Nordiques FC/France

16.8.2010

Petri Ikonen

Granlo BK

NST-Lappeenranta/Finland

18.8.2010

Petter Ericson-Halle

Värmdö IF

SSC Leipzig/Germany

19.8.201

Johanna Andreassen

Umeå City IBK

Floorball Riders/Switzerland

19.8.2010

Johan Emriksson

Linköpings IBK Ungdom

Fjerdingby IBK/Norway

24.8.2010

Carl Johan Dahlberg

Lidingö IF

PSV Wikinger München/Germany

24.8.2010

Klauss Kairis

IBK Alba

Ulbroka/Latvia

25.8.2010

Niclas Johansson

Mjölby IBK

Fjerdingby IBK/Norway

25.8.2010

Anna Harmat

Nyvarns IF

Cartoon Heroes FSE/Hungary

30.8.2010

Lisa Lyrstrand

Karlstad IF

Tunet IBK/ Norway

30.8.2010

Per Tjusberg

IBK Södertälje Östra

FC Outlaws FB/Denmark

31.8.2010

Indra Bekere

Sundsvalls IBF

Valmieras Sporta Klubs/Latvia

31.8.2010

Victoria Hansen

Sundsvalls IBF

Slevik IBK/Norway

31.8.2010

Jason Tsiakas

Jönköping IBK

ETV Hamburg/Germany

31.8.2010

Veronica Hakkarainen

IBF Lesjöfors

Asker IBK/Norway

31.8.2010

Niklas Strängdal

Kiruna AIF

Harstad IBK/Norway

1.9.2010

Kaspar Müller

Stockholm IBK

Unihockey Luzern/Switzerland

6.9.2010

Kristin Haugen

Åmotfors IF

Holmlia/Norway

6.9.2010

Heini Laitinen

Örebro SK Innebandy

PSS/Finland

7.9.2010

Nora Susztak

Sten Sture BK

Mecman Eger/Hungary

7.9.2010

Antti Nuoranne

Atlas IF

Tikkunekut/Finland

8.9.2010

Mats Gjermundsen

Hagfors IBS

Sarpsborg IBK/Norway

8.9.2010

Mattias Matson

Umeå City IBK

Tunet IBK/Norway

9.9.2010

Oskar Hansson

IBK Alba

Brönderslev FC/Denmark

9.9.2010

Niklas Karvonen Holmsund City IBC Djerv SK/Norway 10.9.2010

Kristoffer Sahlén

Sunsval City IBK

IK Akerselva/Norway

13.9.2010

Christian Larsson

Team Thorengruppen SK

Nidaros IBK/Norway

14.9.2010

Tine Eriksson

Hudik Björkberg IF

Målløs IBK/Norway

15.9.2010

Ola Olaussen

Hagfors IBS

Sarpsborg IBK/Norway

16.9.2010

Andreas Nilsen

Hagfors IBS

Slevik IBK/Norway

16.9.2010

Sofia Sundqvist

IKSU Ungdom

Målløs/Norway

16.9.2010 *

Markus Johansson

Hammarby IF IBF

Bern Capitals/Switzerland

20.9.2010

Andreas Wöiduma

Surahammars IBF

Sarpsborg IBK/Norway

21.9.2010

Simon Hoffman

Livets Ord IF

Team Århus FB/Denmark

21.9.2010

Jonas Nording

Loke IBK

Paris Université Club/France

21.9.2010

Niclas Eklund IBK Halsta Sagene TF Innebandy/Norway 21.9.2010
Anders Söderberg Varla IBK FC Outlaws/Denmark 21.9.2010*

Robin Andersson

Tobo/Örbyhus FF

Vålerenga IB/Norway

23.9.2010

Alexander Nordman Fullersta IBK Brändö IK R.F/Finland 24.9.2010*

Sofia Forsberg

Västerås IBF Ungdom

Sola IBK/Norway

27.9.2010

Erik Lundin Jemtland Innebandy IK Akerselva/Norway 27.9.2010

Fredrik Hast

Hagunda IF

Team Århus FB/Denmark

28.9.2010

Andrea Amstad Lövet IBF Vipers Innerschwyz/Switzerland 29.9.2010*
Aaron Stutzer IBK Göteborg Zug United/Switzerland 29.9.2010

Patrik Axelsson

Fristads GoIF

Ajer IBK/Norway

30.9.2010

Zoltan Veszpromi

Göinge IBK

SSC Leipzig/Germany

30.9.2010

Andras David IFK Gnesta Cartoon Heroes FSE/Hungary 1.10.2010
Áron Monszpart IFK Gnesta Cartoon Heroes FSE/Hungary 1.10.2010
Matthew Poon IK Wasa Story Bridge FC/Australia 7.10.2010
David Wälchli Sollentuna IFK Floorball Thurgau/Switzerland 7.10.2010
Jenny Evaldsson Örebro IBK Slevik IBK/Sweden 8.10.2010
Vi Van Mariebergs SK Maarinkunnaan Kilpa/Finland 11.10.10
Luis Gonzales Hammarby IF IBF Kirkkonummi Rangers/Finland 13.10.2010
Mathias Gustavsson Livets Ords IF IK Akerselva/Norway 13.10.2010
Arne Ottelin Stockholm IBK East Stars/Finland 14.10.2010
Daniel Robert Clay IBK Ersboda Gong Floorball/Australia 14.10.2010

Karoliina Koivurinne

FBI Tullinge

SBC Top ry/Finland

14.10.2010

Mervi Heiskanen

Guldhedens IK

Hørsholm FBK/Norway

14.10.2010
Markus Sutter Balrog IK Grashopper Club Zurich/Switzerland 14.10.2010
Noora Ala-Hakuni AIK IBF KooVee/Finland 15.10.2010
Tommy Henell Malmbergets AIF Tunet IBK/Norway 15.10.2010
Torbjörn Folkesson KAIS Mora IF London Vikings FBC/United Kingdom 18.10.2010
Philip Haraldsson IBK Uppsala Asker IBK/Norway 19.10.2010*
Kalle Nilsson FBC Phoenix Nes Inebandy/Norway 19.10.2010
Ulrika Brothkin Huddinge IBS SF Grei Målløs/Norway 21.10.2010
Tobias Utterberg Mullsjö AIS Greåker/Norway 27.10.2010
Emelie Jacobsson IBC Backadalen Fredrikstad IBK/Norway 1.11.2010
Janni Öhrström Malmhaug KFUM IBK Edinburgh Eagles/Great Britain 1.11.2010
Peik Taxell Stockholm IBK East Stars/Finland 4.11.2010
Nadja Yliluoma IBK Hallsta Sagene IF/Norway 4.11.2010
Lars Larsson Storfors IBF Torridal IL/Norway 9.11.2010
Philip Kapetz Lindås Waves Ares HC/Hungary 15.11.2010
Linda Maria Gröndal Duvbo IK Tunet IBK/Norway 18.11.2010
Robin Velin Åby IBK Ungdom Nidaros IBK/Norway 19.11.2010
Stefan Zyszczak Falken IBF Team Århus FB/Denmark 29.11.2010
Krister Carlsson Telge SIBK Greåker IBK/Norway 3.12.2010
Isak Nygren K4 IF Vägsbygd IBK/Norway 7.12.2010
Christian Kapetz Lindås Waves IBK Ares Hockey Club/Hungary 7.12.2010
Carolinen Hansen Jönköpings IK Bulldogs FC/Denmark 16.12.2010
Caroline Bleuer IBF Linköping UHC Thurn/Switzerland 21.12.2010
Patrick Rohlman Lugi IBK Red Devils Wernigerode/Germany 23.12.2010
Tomas Kafka Balrog B/S IK Tatran Stresovice/Czech Republic 28.12.2010
Emmanuel Edlund Bollnäs/Hertsjö IBF Grei/Mållös/Norway 28.12.2010
Andreas O Nilsson FBC Nordic IK Akerselva/Norway 30.12.2010
Karolina Littwin IBK Tygriket 99 Energa Olimpia Osowa/Poland 31.12.2010
Ted Berg KFUM Malmbergs IK Team Århus FB/Denmark 31.12.2010

To Switzerland

Player

To Club

From Club/Nation

Valid from

Henrik Quist

SV Wiler-Ersigen

Pixbo Wallenstam IBK/Sweden

1.7.2010

Christoffer Svanemar

ULA

AIK IBF/Sweden

1.7.2010

Leandro Ferreira Sjöström

ULA

Duvbo/Sweden

1.7.2010

Therése Ordell

Red Ants Rychenberg

Täby IS IBK/Sweden

1.7.2010

Hanna-Kaisa Savolainen

Red Ants Rychenberg

PSS/Finland

1.7.2010

Jacques Stadlin

Universite UC Lausanne

Djurgårdens IF IBF/Sweden

1.7.2010

Adrian Zimmermann

SV Wiler-Ersigen

SC Classic/Finland

1.7.2010

Simon Bichsel

SV Wiler-Ersigen

SC Classic/Finland

1.7.2010

Fredrik Hoff Eriksen

UHC Waldkirch-St Gallen

Fredriksby Innebandyklubb/Norway

1.7.2010

Ossi Lahti

UHC Lok Reinach

SC Classic/Finland

1.7.2010

David Frei

TSV Unihockey Deitingen

FB Amsterdam Agents/Netherlands

1.7.2010

Jukka-Pekka Kinnunen

Rychenberg Winterthur

SSV/Finland

1.7.2010

Ella Alanko

UHC Dietlikon

TPS Salibandy/Finland

2.7.2010

Jimmy Lagerkvist

Ticino Unihockey Bellinzona

Röke Innebandyklubb/Sweden

5.7.2010

Ingmar Penzhorn

ULA

SC BH fk Leipzig/Germany

10.7.2010

Janne Louhelainen

Unihockey Tigers Langnau

NST Lappeenranta/Finland

12.7.2010

Andrea Schmutz

UHC Höfen

IFK Kumla IBK/Sweden

14.7.2010

Eva Ratti

Regazzi Verbano UH Gordola

IFK Kumla IBK/Sweden

14.7.2010

Lisa Berggren

Regazzi Verbano UH Gordola

IFK Kumla IBK/Sweden

14.7.2010

Matti Keltanen

Zug United

FBC Turku/Finland

14.7.2010

Mikko Leikkanen

Kloten-Bülach Jets

SC Classic/Finland

15.7.2010

Asser Jääskeläinen

Kloten-Bülach Jets

Ilves/Finland

15.7.2010

Jana Christianova

Red Ants Rychenberg

PSS/Finland

15.7.2010

Marco Carigiet

Iron Marmots Davos Klosters

UHC Sparkasse Weissenfels/Germany

19.7.2010

Sebastian Bernieck

Iron Marmots Davos Klosters

UHC Sparkasse Weissenfels/Germany

19.7.2010

Tim Böttcher

Iron Marmots Davos Klosters

UHC Sparkasse Weissenfels/Germany

19.7.2010

Ville Rahkonen

Unihockey Tigers Langnau

NST Lappeenranta/Finland

19.7.2010

Håkan Fröberg

UHC Uster

Balrog B/S IK/Sweden

19.7.2010

Joel Blaser

Chur Unihockey

FBC Engelholm/Sweden

22.7.2010

Daniel Pappi

Chur Unihockey

Koovee/Finland

22.7.2010

Valtteri Suominen

Unihockey Mittelland

Pirkkalan Pirkat/Finland

23.7.2010

Jani Helenius

Chur Unihockey

Tapanilan Erä/Finland

26.7.2010

Jussi Kosola

Chur Unihockey

Tapanilan Erä/Finland

26.7.2010

Claudia Meier

Bern Capitals

Sten Sture BK/Sweden

28.7.2010

Jami Savolainen

Vipers InnerSchwyz

Myllypuron Pauhu/Finland

3.8.2010

Kati Pesonen

Hot Chilis Rümlang

O2-Jyväskylä/Finland

4.8.2010

Simon Thomann

Unihockey Langenthal

Hafnia FC/Denmark

4.8.2010

Erik Wilderoth

UHT Eggiwill

Fagerhult Habo IB/Sweden

9.8.2010

Aapo Kakkola

UHC Waldkirch-St.Gallen

Tapanilan Erä/Finland

9.8.2010

Johanna Andreasson

Burgdorf Wizards

FBC Engelholm/Sweden

16.8.2010

Daniel Walti

Grasshopper Club Zurich

Aberdeen Oilers FC/Great Britain

16.8.2010

Vladimir Nevrkla

Iron Marmots Davos Klosters

USK Slavie/Czech Republic

19.8.2010

Jakub Major

Iron Marmots Davos Klosters

USK Slavie/Czech Republic

20.08.2010

Sampo Lenzi

Crusaders 95 Zürich

PSV Vikinger München/Germany

20.8.2010

Eliska Krizova

Zug United

FbS Bohemians/Czech Republic

24.8.2010

Juhani Niemi

SU Mendrisiotto

Rauman Salba/Finland

24.8.2010

Kevin Lucarelli

UHC Uster

Øya IBK/Norway

24.8.2010

Aron Douwe Piekema

Chur Unihockey

UFC Utrecht/Netherlands

25.8.2010

Filip Kopecky

Vipers Innerschwyz

FBC Panthers Liberec/Czech Republic

27.8.2010

Hanka Lackova

Zug United

PSS/Finland

27.8.2010

Tanya Ertürk

UHC Dietlikon

IBK Boden/Sweden

27.8.2010

Cristina Cardani

SU Mendriosotto

ASD TRC FBC Ispra/Italy

27.8.2010

Maura Piffero

SU Mendriosotto

ASD TRC FBC Ispra/Italy

27.8.2010

Caroline Jonsson

SU Mendriosotto

Håkanstorp IBC Hogs/Sweden

27.8.2010

Aki Heikkinen

UHC Basel United

Säyneisen Salpa/Finland

30.8.2010

Klara Moglichova

Floorball Riders

FBS Bohemians/Czech Republic

30.8.2010

Andreas Fröberg

UHC Uster

AIK IBF/Sweden

31.8.2010

Harri Lind

Bülach Floorball

Tapanilan Erä/Finland

31.8.2010*

Nicole Vertesi

Burgdorf Wizards

SZPK Nokia/Hungary

31.8.2010

Maija Vuorio

UH Red Lions Frauenfeld

SB-Pro/Finland

31.8.2010

Dagmar Sura

Bern Capitals

FBC Liberec/Czech Republic

31.8.2010

Eija Pasanen

Piranha Chur

PSS/Finland

31.8.2010

Pälvi Kopola

Unihockey Leimental

OLS/Finland

31.8.2010

Jami Manninen

UHC Alligator Malans

Happee/Finland

31.8.2010

Petri Hakonen

UHC Alligator Malans

Happee/Finland

31.8.2010

Laura Hönicke

UHC Thun

SSV Heidenau/Germany

31.8.2010

Erik Magnusson Lok Reinach Vildmännens IF/Sweden 21.10.2010*
Florian Hürlimann HC Rychenberg Winterthur UHC Sparkasse Weissenfels/Germany 11.11.2010
Simone Ryser Red Ants Rychenberg PSS/Finland 18.11.2010
Samuel Dunkel Floorball Köniz FB Agents/The Netherlands 7.12.2010
Toni Salmi Unihockey Club Genéve Liikuntaseura JPS-75/Finland 17.12.2010
Jakub Rojcek UHC Jump Duebendorf SSF Bonn/Germany 22.12.2010
Simon Suter UHC Uster Pixbo Wallenstam IBF/Sweden 27.12.2010
Fredrik Elliot Ticino Unihockey Bellinzona IK Södradal/Sweden 28.12.2010
Sabri Suvakci Unihockey Langenthal Aarwangen IFK Sollentuna/Sweden 28.12.2010
Tara Keogh FB Riders Dürnten-Bubikon-Rüti Revolution Sharks FBC/Australia 30.12.2010
Roger Gerber SV Wiler-Ersigen Mullsjö Allmänna IBS/Sweden 30.12.2010
Larissa Engel Burgdoerf Wizards ETSV Gut Heil Itzehoe/Germany 30.12.2010
Aurelia Pescador FB Riders Dürnten-Bubikon-Rüti Huddinge IK Innebandy/Sweden 31.12.2010

* The player has not had a license/played for at least two years
** The player is under 15 years old

 

Floorball Tweets

IFF Facebook

IFF Flickr      Instagram